Берое Стара Загора мина и през Черно море Одесос

04-11-2017 13:53 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа трета поредна победа от началото на сезона в женската А група. В регион Изток тимът спечели убедително у дома срещу Черно море Одесос със 113-46. Баскетболистките на Таня Гатева доминираха от самото начало и не оставиха шанс на своя съперник.

В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на Хасково 2012, докато Черно море Одесос почива. Преди това обаче предстои пауза заради националните отбори.

Домакините започнаха ударно мача и само след десет минути игра поведоха с 35-9. Те направиха серия от 12-0 в началото на втория период, а на почивката преднината им достигна комфортните 38 точки. През второто полувреме Берое Стара Загора продължи да контролира събитието на терена и без проблем спечели.

Най-резултатна за успеха бе Ивона Илиева. Тя завърши с дабъл-дабъл от 27 точки и 11 асистенции, като овладя 5 борби и взе 9 откраднати топки. Карина Константинова също изигра много силен мач, като записа 21 точки, 10 откраднати топки, 6 борби и 4 асистенции. Гергана Николова отбеляза 14 точки, а с 11 се отчете Петя Бояджиева.

Единствената с двуцифрен точков актив за Черно море Одесос бе Юлияна Вълчева, която вкара 16 точки. Тя има още 9 борби и 4 асистенции.