Рилски спортист разби Берое в Стара Загора

04-11-2017 19:36 | BGbasket.com

Рилски спортист записа разгромна победа срещу Берое в петия кръг от редовния сезон на мъжкия шампионат. Като гости самоковци се наложиха с 96-68, след като натрупаха преднина от 30 точки още преди почивката. Това е тяхна трета победа за сезона, а те имат и две загуби, а Берое, който има сериозни проблеми със състава след напускането на двама американци и контузията на трети, претърпя първо поражение и освен него има три победи. В следващия кръг Рилецо посреща Ямбол, а старозагорци гостуват на Балкан.

Гостите изригнаха с 37 точки през първата част, откъсвайки се с над 20 напред. Преди почивката разликата стигна границата от 30 точки, а на полувремето беше 29. Рилски запази огромна преднина и след почивката, за да си тръгне с категоричната победа.

Травис Тейлър записа 19 точки, 9 борби и 4 асистенции за победителите, 14 добави Златин Георгиев, а 13 – Дарин Иванов. Рилецо наниза общо 12 тройки от 21 опита (57% успеваемост).

За Берое Тери Уиснант регистрира 18 точки, а с 15 и 5 борби се отчете Александър Янев.