Пет от пет за Атлетик на запад (видео)

(сн. Атлетик)
08-11-2017 19:30 | BGbasket.com

Отборът на Атлетик записа петата си победа от пет мача в западния регион на мъжката А група. В междинния шести кръг от региона тимът се наложи над Видабаскет като домакин със 102-56 в зала „Триадица” в София. До момента Атлетик и БУБА са с пълен актив победи, а именно те ще се срещнат в следващия кръг в неделя, за да определят едноличния лидер в региона. След днешния мач видинчани са с победа и четири загуби и в долната част на класирането. В края на седмицата те ще посрещнат Балкан -2.

Атлетик поведе още от началото, но през първата част мачът вървеше сравнително равностойно. През втората и третата обаче домакините дръпнаха рязко напред и бързо натрупаха преднина от над 30 точки, за да си осигурят победата и спокойно доиграване на срещата.

Всички в състава на победителите влязоха в игра и се разписаха, като най-резултатен с 14 точки беше Кристиян Георгиев, а 13 и 6 борби добави Даниел Запрянов.

За Видабаскет Теодор Николов регистрира 23 точки и 5 борби, а с 12 плюс 6 се отчете Радослав Колев.