Левски 2014 изпусна победа в Тирана

09-11-2017 21:27 | BGbasket.com

Левски 2014 загуби втори пореден мач от Балканската лига като гост в рамките на три дни. Днес тимът отстъпи на Тирана със 76-79, след като води почти цял мач. Така „сините” са с две победи и три загуби до момента, а следващият мач на тима е след близо месец като гост на Ибър Рожае на 6-и декември. Днешният съперник на българския отбор е с актив 3-2, като днешният успех беше трети пореден за него.

„Сините” започнаха мача отлично и след по-малко от 7 минути игра имаха 15 точки преднина. До края на първата част съперникът намали разликата, но тя остана двуцифрена за 26-15. В средата на втората част домакините направиха серия от 14-0 и обърнаха резултата, а на почивката Левски водеше с точка.

Оспорвана трета част, в която българският отбор водеше, но не успя да се откъсне напред, запази минималната разлика. Левски остана напред дълго през последната част, докато при 72 секунди до края при две точки разлика Джалил Абдул-Басит не наниза тройка за 77-76. Последва още един кош за тима, а „сините” не успяха да отбележат. Така след серия от общо 9-0 за последните четири минути Тирана стигна до победата.

Петима баскетболисти на българския отбор записаха двуцифрен актив. Най-резултатен с 26 точки беше Крис Минков, а с дабъл дабъл от 14 и 12 борби завърши Никола Маравич.

За Тирана по 22 точки нанизаха Герти Шима и Джалил Абдул-Басит.