БУБА дебютира с победа в Суперлигата за юноши срещу Академик Сф (видео)

сн. BGBasket.com
10-11-2017 19:38 | Мария Мицова

БУБА Баскетбол спечели първия си мач от юношеската Суперлига, като се наложи над Академик Сф със 69-65 (16-11, 21-13, 11-21, 21-20) в зала "Триадица".

Двата отбора изиграха интересен и оспорван двубой, в който БУБА контролираше първото полувреме почти без проблем, въпреки уверения старт на Цветомир Чернокожев за Академик.

На почивката домакините имаха аванс от 13 точки и доминираха с добрите отигравания на Николай Михайлов.

Много силна трета четвърт направи Марио Мирчев за Академик, като той реализира 14 от 21-те точки на тима си в частта и гостите почти стопиха изоставането си, а БУБА не успяваше да стори нищо в нападение.

Така се стигна до решителната четвърта част, която вървеше изключително равностойно, но опитът на Иван Алипиев в крайна сметка му помогна да изведе своя БУБА до успеха.

Топреализаторите в двубоя:

БУБА: Иван Алипиев 30, Николай Михайлов 14, Марин Маринов 8, Лъчезар Везирски 7.
Академик Сф: Цветомир Чернокожев 21, Марио Мирчев 18, Георги Дамянов 11, Мартин Мандалски 8.