Европейският шампион не даде шанс на България

11-11-2017 20:43 | BGbasket.com

Женският национален отбор започна със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2019. В първия си мач, българките отстъпиха на европейския шампион Испания с 42-92. в среща, изиграна в столичната зала „Универсиада“. Тимът ни се държа равностойно в първите минути на мача, но след това не успя да намери противодействие на своя съперник.

В този двубой старши треньорът Стефан Михайлов не успя да разчита на Жаклин Златанова, която не игра заради болки в ахилеса.

В следващия кръг, на 15-и ноември, България гостува на Украйна, а Испания посреща Холандия.

Близо три минути след началото на двубоя нито един от двата тима не успя да се разпише. След това Испания поведе, но след седем безответни точки, българките излязоха напред при 9-6. Лукас Мондело веднага взе прекъсване, след което неговият тим заигра по добре и след десет минути игра водеше с 21-14. Подемът в играта на гостите продължи и през втория период. Много бързо те поведоха с двуцифрена разлика, а на почивката имаха преднина от 16 точки.

След паузата Испания показа, че спечелването на европейската титла през лятото не е било случайно. Тимът изигра много силна трета част, която спечели с 26-10, с което на практика предреши изхода на мача. В заключителната четвърт мачът се доиграваше, а гостите направиха победата си още по-изразителна.

Христина Иванова, Диана Войнова и Димана Макариева отбелязаха по 8 точки за България.

Най-резултатна за Испания бе Лаура Николс с 14 точки. По 13 имат Марта Шаргай и Асту Н`Дур. С 11 е Кристина Овиня.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (ЖЕНИ) - ИСПАНИЯ (ЖЕНИ)