Шампионът отнесе Спартак Плевен в Правец

11-11-2017 19:41 | BGbasket.com

Лукойл Академик записа изразителна победа срещу Спартак Плевен като домакин в шестия кръг от редовния сезон на мъжкото първенство. В Правец шампионите се наложиха с резултат 105-78, а в мача дебютира новият гард на отбора Дъстин Уеър. До момента „студентите” са с четири победи и загуба, а за плевенчани това беше шесто поредно поражение. В следващия кръг Лукойл гостува на Берое, а Спартак Плевен посреща Черно море Тича.

Гостите бяха стабилни през първото полувреме, като през първите 15 минути от мача отборите бяха равностойни и резултатът показваше това. Едва преди почивката Лукойл успя да натрупа малко по-стабилна преднина за 44-33. След почивката обаче домакините имаха отлично нападение и се откъснаха далеч напред с над 20 точки след третата част. През последната десетка те поведоха и с над 30, а до края спокойно затвориха мача.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки и 8 борби записа Павлин Иванов, 18 плюс 8 добави Кийт Клантън, а с 16 и 7 се отчете Джъстин Нокс. Новият играч на тима Дъстин Нокс отбеляза 11 точки и хвана 5 борби.

За Спартак Седрик Боуен бе най-резултатен със 17 точки, 15 плюс 6 борби и 4 асистенции записа Константин Коев, а по 14 нанизаха Герасим Николов и Ивко Ивков.