Чавдар взе своето срещу Черноморец

Любомир Лилов със силен мач за Чавдар Троян (снимка: БФБ)
12-11-2017 18:32 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа победа срещу Черноморец като домакин с 86-69 в мач от петия кръг на източния регион на А група. Тимът натрупа голяма преднина през първото полувреме и я запази през второто, като вече има три победи и загуба, а бургазлии са с победа и четири поражения. В следващия кръг Чавдар гостува на Берое -2, а Черноморец ще играе в бургаското дерби срещу Делфин.

Домакините започнаха със серия от 14-3 и останаха далеч напред през първата четвърт, след която водеха с 12 точки. Те повториха силното си представяне и във втората и на почивката водеха с 20 точки. Равностойна трета част запази комфортния аванс, който спадна малко в края, но победителят беше ясен много преди края на срещата.

Петима баскетболисти на Чавдар завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен със 17 точки плюс 5 борби беше Николай Маринов. С 15 плюс 10 борби и 5 асистенции се включи Любомир Лилов, а 12 точки регистрира Габриел Йонков.

За Черноморец Стоян Милчев отбеляза 18 точки и добави 6 асистенции и 5 борби. Емил Димов вкара 17 точки и хвана 9 борби, а с 14 плюс 11 се отчете Димитър Найденов.