Делфин остави Шумен без победа

12-11-2017 18:47 | BGbasket.com

Делфин победи Шумен в интересен мач от източния регион на мъжката А група с 84-75 като домакин. Така след петия кръг от редовния сезон шуменци все още нямат победа и са с четири поражения. Бургазлии пък са с актив 2-2, прекъсвайки серията от две поредни загуби. В следващия кръг Делфин ще се изправи срещу Черноморец за бургаско дерби, а Шумен ще има трудна задача като гост на ИУ във Варна.

Домакините започнаха със серия от 8-0, но много бързо Шумен изравни и обърна резултата. В крайна сметка след първата част Делфин имаше минимална преднина. След нова серия обрати се стигна до 5 точки преднина за гостите на почивката. След почивката Делфин успя да стопи разликата и да поведе с точка в края на третата част, а в последните минути беше стабилен и натрупа по-голям аванс, за да вземе победата.

Манол Тончев записа 31 точки и 11 борби за победителите, 20 плюс 12 асистенции и 8 борби добави Николай Георгиев. Ростислав Тончев се включи с 14 точки, 13 борби и 5 асистенции.

За Шумен Мирослав Денчев завърши с 26 точки и 14 борби, а Антон Диков регистрира 23 точки и 8 борби.