Бостън срази и шампиона (видео)

(сн. twitter.com/nba)
17-11-2017 10:07 | BGbasket.com

Бостън Селтикс продължава с отличното си представяне в НБА от началото на сезона. Тимът записа 14-и успех в първенството, след като се наложи у дома над шампиона Голдън Стейт Уориърс с 92-88.

Началото на срещата обаче по нищо не предвещаваше подобен изход. Голдън Стейт взе инициативата и след десет минути игра водеше с 28-18. През втория период домакините заиграха по-добре и на почивката изоставането им беше 5 точки.

Бостън продължи да топи разликата и стигна до пълен обрат след паузата, а преди четвъртата част резултатът беше равен 68-68. Последната четвърт бе много оспорвана с честа смяна на водачеството, но „келтите“ успяха да спечелят.

Най-резултатен за успеха бе Джейлън Браун с 22 точки. За Голдън Стейт Кевин Дюрант завърши с 24.