Черно море взе нова победа, Спартак остана без нито една

18-11-2017 20:13 | BGbasket.com

Черно море Тича в пълния си състав продължава да се представя обещаващо и постигна нова победа - 80-68 като гост на Спартак Плевен.

Плевенчани останаха единственият отбор без победа до момента след седмия кръг.

Първото полувреме бе много равностойно, с по-добра първа четвърт за гостите и по-силна втора част за Спартак. На почивката разликата бе минимална, като всичко остана да се реши през второто полувреме.

След подновяването на играта обаче Черно море взе лек превес, но така и не успяваше да се откъсне. Варненци водеха с няколко точки - 3-4 до 7 в края на частта. И в последния период обаче Спартак не спря да се бори и не позволяваше разликата да се увеличи.

Пет минути преди сирената все пак Черно море поведе с 9 и изглеждаше, че държи нещата под контрол. Седрик Боуен обаче върна интригата с два бързи коша.

Минималното, до което успяха да свалят домакините, бе пет точки, а Черно море бе единственият отбор, който вкарваше кошове в последната минута и половина, за да оформи крайния резултат и най-голямата разлика в срещата.

Спартак игра само със 7 играчи в двубоя, а Черно море заложи на малко повече, но също без особена ротация.

Симеон Илиев бе най-резултатен с 21 точки, Венелин Христов продължава със силните си игра от началото на сезона и отбеляза 17 точки.

За Спартак Седрик Боуен реализира 19, а всичките точки на тима бяха отбелязани от петима състезатели.