БУБА разби Рилски с 51 точки разлика

сн. BGBasket.com
22-11-2017 17:29 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол постигна нова победа в А група - мъже, Запад, като се наложи повече от убедително като гост на Рилски спортист с 99-48.

Двубоят бе отложен от 6-я кръг, а двата тима изтеглиха и втората среща помежду си от декември за 29 ноември в зала "Триадица".

Само през първата четвърт разликата вече бе огромна, като Рилски спортист успя да реализира само 6 точки за 10 минути, срещу 26 за БУБА. Гостите от София бележеха с лекота и само в първата част регистрираха 7 асистенции.

Рилски спортист изравни играта във втория период, след като направиха страхотна серия от 10-0. Самоковци скъсиха изоставането си до 12-13 точки, но така и не успяха да се доближат още до съперника преди почивката. Тя дойде при 28-45, след повече от фантастично първо полувреме за бившия играч на Рилски спортист Александър Милов - 15 точки и само един пропуск за 13 минути. Повече от половината актив за домакините пък дойде от Мирослав Васов, също с 15 точки през първото полувреме.

В началото на второто се развихри Иван Алипиев, а в средата на третата част разликата вече бе 30 точки. Това накара наставника на БУБА Мануел Марков да извади стартовата си петица и да пусне в игра останалите, които продължиха да трупат преднина.

С тройка на Андрей Петков за край на четвъртината, БУБА вече водеше с 41 - 80-39.

В заключителната част нищо не се промени, а в последните две минути от двубоя гостите вече водеха с 50.

24 точки за 24 минути за БУБА вкара Иван Алипиев, Милов остана с 15-те от първото полувреме, като почти не игра през второто. 17 точки добави Марин Маринов.

За Рилски спортист Мирослав Васов единствен завърши с двуцифрен точков актив - 17 точки, плюс 6 борби.