Минесота оглави Северозапада

Чикаго допусна 15-о поражение в 18 мача (Снимка: Gulliver/GettyImages)
27-11-2017 09:49 | BGbasket.com

Минесота излезе начело в класирането на Северозападната дивизия след успех над гостуващия Финикс със 119-108.

Карл-Антъни Таунс се отличи с 32 точки и 12 борби, Джими Бътлър добави 25 точки, а Таж Гибсън допринесе с 16 точки и 14 борби за успеха.

За гостите Майк Джеймс беше най-резултатен с 26 точки.

Домакините предрешиха мача със серия от 20-7, след която поведоха с 85-69 в средата на третата четвърт и до края контролираха двубоя.

Маями постигна трета поредна победа след 100-93 като гост на Чикаго. Горан Драгич реализира 14 от 24-е си точки в срещата в последната четвърт, а резервата Уейн Елингтън добави 19 точки за успеха на гостите.

Бруклин надделя над домакина Мемфис с 98-88. Двубоят бе решен в третата четвърт, която гостите спечелиха с 32-18.

ДеМаре Каръл наниза 24 точки, а Тревър Буукър се отличи с16 точки и 11 борби за победителите. За Мемфис по 18 точки реализираха Марк Гасол и Тайрик Евънс.