Няма Везенков, няма и победа за Барселона

(Снимка: euroleague.net)
01-12-2017 21:07 | BGbasket.com

Александър Везенков пътува с отбора на Барселона до Русия, но не бе в групата за мача с ЦСКА Москва от 10-я кръг на Евролигата.

Сито Алонсо взе Везенков сред 14-те играчи, от които избра 12 преди мача.

В него ЦСКА водеше играта и в резултата почти през цялото време, а накрая се наложи с 92-78.

Първата четвърт завърши наравно, а на почивката Барса изоставаше с 5 точки.

ЦСКА продължи да води в резултата и изглеждаше сякаш контролира мача, без така и да успее да се откъсне сериозно в резултата.

Това позволи на Барселона след силна серия в началото на последната четвърт да изравни до 72-72 и след това 75-75.

Оттам обаче испанският тим остана без кош в рамките на близо 4 минути, а ЦСКА направи серия от 13-0, за да сложи точка на спора.

Уил Клайбърн вкара 22 точки за победата, а Кори Хигинс добави 20. С 18 точки и 11 асистенции се отчете Нандо дьо Коло.

По 11 за Барса отбелязаха Кевин Серафен и Тома Юртел.

Тагове: Барселона, Евролига