Берое Стара Загора си върна победния ход

02-12-2017 18:56 | BGbasket.com

След като претърпя първа загуба за сезона от Хасково 2012 миналата седмица, Берое Стара Загора си върна победния ход в източния регион на женската А група. Тимът победи Рилски спортист като гост с 86-48 и вече има актив от 4 успеха и едно поражение и е втори. Самоковки са веднага след тях с актив 2-3. В следващия кръг Берое Стара Загора посреща Асеновец 2005, а Рилецо гостува на Черно море Одесос.

Гостите започнаха със серия от 15-2, но до края на първата част самоковки успяха да се приближат на 8 точки. След добра втора част домакините сведоха разликата до 6, но след почивката Берое взе третия период с резултат 30-1, за да се откъсне далеч напред и да направи задачата си до края лесна.

Всички 11 състезателки в състава на победителките се разписаха в мача, като Петя Бояджиева отбеляза 17 точки, а Евгения Нацкина – 15.

За Рилски Преслава Колева вкара 10 точки, а Ивана Николова – 9.