И ЦСКА не успя да спре победния ход на БУБА

(сн: BGbasket.com)
03-12-2017 19:05 | BGbasket.com

БУБА продължава серията си в А група мъже, след изключително труден успех над ЦСКА със 79-74 в зала “Румен Пейчев”.

В мач, в който за съжаление отново съдийската тройка искаше да води събитията на терена, а не да помага за по-гладкия ход на двубоя, БУБА остана без двама основни играчи рано-рано заради дисквалификации, а ЦСКА не успя да използва капитана си Ивайло Тонев в част от решителните минути заради натрупани нарушения.

ЦСКА стартира страхотно двубоя, като взе инициативата с бързи атаки и в средата на първата част имаше аванс от 9 точки.

БУБА бележеше предимно от наказателната линия в тези начални минути, благодарение на Александър Милов.

Със серия от 16-0, седем от които на Лъчезар Димитров, БУБА обърна нещата в своя полза, а ЦСКА остана без кош в продължение на 5 минути.

Първата четвърт завърши с тройка на Николай Петров за “червените”.

Отново те започнаха по-силно и втората част и почти изравниха резултата с тройка на Робърт Георгиев. В този момент обаче Иван Алипиев вкара 6 безответни точки, за да върне отново преднината на БУБА.

Второто полувреме започна с доста агресия и нерви, а Николай Леков го отнесе с неспортсменско нарушение и последвало техническо, автоматично извадили го от мача.

Така в суматохата и напрежението, ЦСКА пак успя да настигне съперника.

Домакините се възползваха идеално от предоставените им възможности, а БУБА остана с още един по-малко, след идентично изгонване и на Йордан Атанасов.

Серия от 11-0 изведе ЦСКА напред, а реферите върнаха жеста към символичния гост и дадоха техническо нарушение и на Робърт Георгиев. Все пак интригата остана, а преди последния период разликата бе само 2 точки, в полза на “армейците”.

В много оспорвана последна част, с изключителна битка и от двете страни, играта вървеше кош за кош, но решаваща серия от 7-0 в последните две минути за БУБА определи крайния победител.

Александър Милов направи нов силен мач в А група с 26 точки за успеха. 18 точки и 6 асистенции добави Лъчезар Димитров, а Иван Алипиев бе само на една открадната топка от рядък трипъл-дабъл - 15 точки, 12 борби и 9 откраднати топки.

Анди Франсис завърши с 19 точки за ЦСКА, 16 отбеляза Ивайло Тонев, а 14 добави Емилиян Грудов.