Чавдар Троян излезе пред Делфин след победа в Бургас

03-12-2017 17:24 | BGbasket.com

Чавдар Троян победи Делфин като гост в Бургас с 69-59 в мач от седмия кръг в източния регион на мъжката А група. До днес отборите имаха еднакъв актив в класирането, а троянци вече са с 4-3 зад лидера ИУ Варна, докато бургазлии остават с 3-4. В следващия кръг Чавдар гостува на ИУ, а Делфин – на Берое -2.

Гостите поведоха още в началото и останаха напред през цялото първо полувреме. След игра на приливи и отливи се стигна до 6 точки е тяхна полза на почивката. Отлична трета част увеличи разликата до цели 20 точки и след 30 минути Чавдар си осигури победата. Делфин не спря да се бори до самия край и спечели последната десетка, стопявайки наполовина дефицита си, но не успя да се приближи до съперника.

Ценко Наков записа 23 точки, 10 борби и 6 асистенции за победителите. Николай Маринов добави 15 точки и 6 борби, а с 13 точки се отчете Тодор Колев.

За Делфин Манол Тончев завърши с 22 точки и 10 борби, а 13 плюс 8 асистенции и 6 борби регистрира Николай Георгиев.