ИУ продължава без грешка в А група

03-12-2017 18:32 | BGbasket.com

Отборът на ИУ Варна продължава да е единствен без загуба в източния регион на мъжката А група. Днес като гост тимът се наложи над Черноморец по убедителен начин - 83-55. Така варненци са със 7 победи и еднолично на върха в класирането, а бургазлии са в долната му част с 2-5. В следващия кръг ИУ посреща Чавдар Троян, а Черноморец гостува на Шумен.

Домакините бяха напред в резултата само през първите няколко минути, след които ИУ направи серия от 24-6 и се откъсна с 15 точки напред след първата част. До почивката варненци вече имаха 27 точки аванс и два пъти по-голям актив при 54-27. През второто полувреме темпото спадна, а гостите нямаха никакъв проблем да поддържат аванса си и да стигнат до категоричната победа.

Всички в състава на победителите влязоха в игра, а 11 от тях се разписаха в мача. Мартин Коцев записа 14 точки и 6 асистенции, 12 вкара Ивайло Тодоров, а 10 – Дамян Шишков.

За Черноморец Стоян Милчев завърши с 19 точки и 8 борби, а по 9 вкараха Емил Димов и Йоан Петров.