Левски с втора победа, Септември остана без капитана си

(сн: BGbasket.com)
04-12-2017 14:58 | BGbasket.com

Левски записа втора победа от началото на сезона в женската А група. В западния регион тимът победи Септември 97 с 64-56 в среща, изиграна в столичната зала „Румен Пейчев“. Двата тима редуваха възходи и спадове, като победителят не бе ясен до последната четвърт.  Загубата обаче не бе най-лошото за Септември 97 в този мач. Тимът остана без най-силния си играч – капитана Константина Какогиани. Младата баскетболистка се контузи в средата на първата четвърт, като съмненията са за скъсани връзки или менискус.

След този мач Левски е с две победи и четири поражения, докато Септември 97 е с баланс 1-5. И двата тима са в долната половина на класирането, но това е очаквано предвид факта, че те играят с много млади състезателки, които тепърва ще трупат игрови опит.

В следващия кръг Левски гостува на Шампион 2006, докато Септември 97 посреща НСА.

Домакините започнаха много добре мача. Още през първата част те натрупаха двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеха с 20-12. През втория период обаче Септември 97 оказа по-голяма съпротива на своя съперник, въпреки проблемите, и на почивката се оттегли с пасив от само 2 точки.

След паузата играта бе много равностойна, като преди заключителния период Левски водеше с 45-41. Малко след началото на последната част обаче домакините направиха серия от 12-0. Баскетболистките на Септември 97 стопиха част от изоставането си, но нямаха сили за пълен обрат.

Най-резултатна за успеха бе Валерия Маринова, която завърши с 20 точки. Със 17 е Деляна Кадиева.

За Септември 97 Виолета Григорова се отчете с 14, 11 има Валентина Веселинова.