Академик Бултекс 99 с трета загуба в Балканската лига

05-12-2017 22:14 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа трета поредна загуба в Балканската лига. Баскетболистите отстъпиха на Башкими като гост със 78-87 в среща, изиграна тази вечер в Призрен. В началото на срещата двата тима често си разменяха водачеството, но през втората четвърт домакините поведоха и до края не допуснаха обрат.

След този мач българският тим е с две победи и три поражения, докато съперникът му е с баланс 2-2.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 посреща Левски 2014, докато Башкими почива.

Двубоят започна с леко предимство на гостите, но постепенно Башкими взе инициативата. Българският тим отвърна със серия от 10-1 и след десет минути игра поведе минимален аванс от една точка. Много бързо обаче домакините отново си върнаха водачеството и след силна втора четвърт на почивката водеха с 41-33.

След паузата Академик Бултекс 99 започна да топи изоставането си и се доближи само на три точки от своя съперник. След това обаче Башкими отново започна да увеличава разликата в своя полза, като преди заключителния период тя беше 11 точки. До края на срещата гостите нямаха сили за обрат и загубиха.

Най-резултатен за успеха бе Дейшон Найт с 29 точки. Самир Зекики има 19, с 15 е Джамар Ханър, а 14 добави Микаиле Тмушич.

За Академик Бултекс 99 19 точки отбеляза Мартин Дурчев, с 18 се отчете Айзея Юмипиг, по 13 вкараха Айзея Юмипиг и Васил Бачев.