НСА с втора победа за сезона

(сн: BGbasket.com)
06-12-2017 16:07 | BGbasket.com

НСА записа втора победа от началото на сезона в женската А група. В среща от западния регион баскетболистките на Цанко Цанков се наложиха като гост над Септември 97 със 77-56. Гостите контролираха мача от самото начало и без особени проблеми спечелиха.  Домакините обаче бяха без капитана си Константина Какогиани. Младата баскетболистка се контузи в мача срещу Левски преди дни и не взе участие в срещата.

Те направиха цели 33 грешки срещу 23 за НСА. Въпреки че спечелиха борбата под коша (39-30), баскетболистките на Борислава Мандур имаха много слаб процент от игра – едва 33%, като вкараха 20 от 60 опита от средно и далечно разстояние. За сравнение НСА е с 53% успеваемост (29/54).

След този мач отборът от спортната академия е с две победи и пет поражения, докато съперникът им е с един успех от шест мача.

В следващия кръг Септември 97 гостува на Славия, докато НСА приема Шампион 2006.

Гостите взеха инициативата още от самото начало и след десет минути игра водеха 19-14. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и през втория период, а на почивката тя достигна 15 точки. Ситуацията на терена не се промени и след паузата. НСА спечели убедително третата четвърт с 29-14 и сложи край на всякакви надежди на домакините за обрат. Септември 97 изигра силна последна част и намали изоставането си, но на практика мачът вече беше решен.

Най-резултатна за успеха бе Зорница Найденова с 23 точки, като тя има и 10 асистенции. По 20 точки отбелязаха Мария Светославова и Петя Серафимова.

За Септември 97 Валентина Веселинова завърши с 19 точки и 9 борби. С 14 точки се отчете Михаела Петрова.