Берое Стара Загора удари Цървена Звезда в драма

06-12-2017 20:10 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа трета победа от началото на сезона в Адриатическата лига. Пред собствена публика тимът се наложи над Цървена Звезда с 84-78. Двубоят бе белязан с много обрати и до последно победителят не бе ясен.

Това бе трети успех за българския тим, който има и пет загуби в турнира. Поражението е второ за съперника ни, като той има и шест победи.

В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на Плейоф Ултра в Сараево, докато Цървена звезда посреща Будучност.

Въпреки че гостите бяха считани за фаворит в този мач, баскетболистките на Таня Гатева имаха предимство в началните минути. Само за четири минути обаче Цървена Звезда направи серия от 17-3 и след първата част водеше с 9 точки. Домакините показаха коренно различно лице през втория период. Те го спечелиха с категоричното 26-11 и на почивката вече имаха аванс от 6 точки.

След паузата ролите се размениха. Гостите поеха контрола в мача и преди последната част вече бяха напред с 3 точки. Драмата продължи и през заключителния период, като Берое стигна до пореден обрат в мача. Този път обаче българският тим удържа аванса си и спечели.

Тиара Банкс бе в стихията си с 26 точки и 17 борби за Берое, Бритни Райт завърши с 23 точки за успеха. Българският тим бе много убедителен в борбата под коша, където овладя 50 топки.

Мина Джорджевич реализира 22 за Цървена звезда.