Рилски спортист разби Башкими за пета победа в Балканската лига

07-12-2017 22:15 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава без грешка в Балканската лига през този сезон. Тимът победи като гост Башкими със 105-69 в среща, изиграна тази вечер в Призрен. Гостите поведоха от самото начало и до края не оставиха съмнение кой заслужава повече победата. Те превъзхождаха своя съперник най-вече в стрелбата (66% срещу 30%), както и в броя асистенции, като имаха 30 срещу едва 8 за Башкими.

Успехът бе пети за Рилски спортист, който е лидер във временното класиране без нито една загуба. Башкими е с баланс 2-3 и заема петата позиция.

Българският тим започна ударно мача. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров много бързо натрупаха комфортна разлика, като само за десет минути игра вкараха 33 точки срещу едва 11 за своя съперник. Рилски спортист продължи да контролира събитията на терена и през втория период, като на почивката вече водеше с 29 точки.

Въпреки комфортния аванс, тимът от Самоков не показа отпускане в играта си и в началото на второто полувреме и преди последната част преднината му достигна цели 46 точки. Башкими успя да свали част от изоставането си през заключителния период, но на практика победителят отдавна вече бе ясен.

Общо шестима баскетболисти на Рилски спортист завършиха с двуцифрен точков актив. Евън Раванел отбеляза 19 точки, с 15 е Травис Тейлър, 14 има Дерек Райт, по 13 вкараха Шелдън Джетър и Мартин Маринов, а Златин Георгиев добави 12.

За Башкими най-резултатен бе Джамир Ханър с 20 точки. Дейшон Найт отбеляза 17, Ейдриан Мотли се отчете с 14, а 12 има Микаиле Тмушич.