Бост и Жалгирис удариха ПАО

(сн. euroleague.net)
08-12-2017 09:29 | BGbasket.com

Дий Бост и неговият тим Жалгирис записаха шеста победа от началото на сезона в Евролигата. Те се наложиха над Панатинайкос у дома с 80-74. Американецът с български паспорт прекара на игрището близо седем минути, в които се отчете с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция.

След този мач Жалгирис е с баланс 6-5, докато съперникът му има седем успеха и четири поражения.

Двата тима си размениха по една част, като на почивката гостите имаха минимален аванс от 2 точки. Ключова за развитието на срещата се оказа третата четвърт, която бе спечелена от Жалгирис с категоричното 33-14. В заключителните минути Панатинайкос опита да се върне в мача, но без успех.

Най-резултатен за победителите бе Паулиус Янкунас със 17 точки. За гостите с 16 е Николаос Папас.