Четвърта победа за Шампион 2006 при жените

11-12-2017 14:39 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа четвърта победа победа в женската А група. Баскетболистките на Лъчезар Коцев се наложиха над Левски с 54-45 в среща от западния регион, изиграна днес в столичната зала „Румен Пейчев“.

След този мач Шампион 2006, е с баланс 4-3 и заема третото място във временното класиране, докато съперникът им е последен с два успеха от седем мача. И двата тима разчитат само на млади състезателки през този сезон.

В следващия кръг Шампион 2006 гостува на НСА, докато Левски приема Монтана 2003.

Домакините започнаха по-добре срещата и след десет минути игра водеха с 13-9. След това обаче Левски взе инициативата, направи пълен обрат и на почивката вече имаше аванс от 8 точки. Шампион 2006 обаче заигра много силно след паузата и преди заключителните минути отново си върна водачеството при 38-34. В заключителните минути тимът поддържаше преднината си и спечели.

Най-резултатна за успеха бе Деница Петрова с 14 точки, по 11 добавиха Елена Димова (плюс 13 борби) и Цветелина Димитрова (плюс 10 борби).

За Левски с дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби завърши Виктория Койчева. Емилия Тенева вкара 10 точки.