Победа №6 за Монтана в Адриатическата лига

14-12-2017 22:56 | BGbasket.com

Монтана 2003 се наложи повече от убедително над Медвешчак със 73-54 при гостуването си в Загреб в предпоследния кръг от груповата фаза на Адриатическата лига за жени.

Така баскетболистките на Стефан Михайлов делят второто място в група В с тима на Партизан, като вече си осигуриха място в следващия етап от надпреварата.

За Монтана това бе шеста победа от 9 кръга.

В последната си среща от група В, в зала "Младост" Монтана приема аутсайдера Рагуза на 18 декември.

Двубоят в Загреб до голяма степен се реши още в първата част, която завърши с резултат 21-9 в полза на Монтана. Домакините играха по-силно през втората четвърт, намалиха изоставането си, но отново през второто полувреме българският състав бе много по-добър, за да стигне до солидната разлика в края.

Монтана спечели борбата под коша и направи доста повече асистенции, с което компенсира и повечето грешки.

Всички състезателки в списъка на Михайлов се появиха в игра, като Христина Иванова бе най-резултатна с 19, а Сара Бут добави 14 точки и 11 борби.

Патриция Бура вкара 14 за Медвешчак, който въпреки поражението ще е четвъртият тим от група В, продължаващ напред.