Жалгирис хвърли бомбата срещу Фенербахче (видео)

15-12-2017 10:13 | BGbasket.com

Жалгирис хвърли бомбата в 12-я кръг на Евролигата, като се наложи като гост над Фенербахче с 90-89.

Ключовите моменти в двубоя бяха в последните секунди, като на реферите на два пъти им се наложи да гледат повторения, за да не сгрешат с отсъжданията си.

Турците имаха аванс от 85-80 две минути преди края, но с два точни наказателни удара 40 секунди преди сирената на Паулиус Янкунас гостите стигнаха до обрат - 87-86. Последва тройка на Артурас Милакнис, а домакините също вкараха тройка чрез Костас Слукас 3 секунди преди края, но за повече нямаха сили.

Кевин Пангос вкара рекордните в кариерата си в Евролигата 22 точки и добави 7 борби за гостите, които постигнаха седма победа през сезона.

Ян Весели завърши с 20 точки за Фенербахче.

Брозе Бамберг изненада един от лидерите Олимпиакос със 67-65.

Немският тим нанесе своя удар в последните шест минути, когато от 52-62 направи серия от 15-0, за да стигне до обрат.

Брайън Робъртс можеше да донесе успеха на Олимпиакос, но пропусна тройка със сирената.

Дорел Райт завърши с 20 точки и 7 борби за Брозе Бамберг, а Йоргос Приндезис се отличи с 12 точки и 7 борби за Олимпиакос.

Неманя Недович се отличи с 21 точки и 7 борби и помогна на Уникаха Малага да прекъсне серия от пет поредни загуби и да спечели срещу Химки с 93-84.

Звездата на руснаците Алексей Швед завърши с 28 точки, но гостите изпуснаха мача в последните четири минути, в които след 78-78 позволиха на съперника да вкара 10 безответни точки по пътя към успеха.