Монтана мина експресно и през Левски

(Снимка: chervenkarton.com)
16-12-2017 15:34 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа поредната си победа в А група - жени, като гост на Левски със 77-36.

Това бе най-слаборезултатния мач за монтанчанки от началото на сезона в България, но те нямаха никакви проблеми в зала "Триадица".

Баскетболистките на Стефан Михайлов се завърнаха преди часове от Загреб, където играха за Адриатическата лига в четвъртък, като Димана Макариева и Виктория Стойчева изобщо не бяха в групата за мача с Левски, а останалите основни състезателки играха по-малко.

След като направи най-запомнящият се мач този сезон при жените точно срещу Левски в първия двубой помежду им, и днес Дебора Филипова бе най-резултатна с 25 точки за Монтана. 10 реализира Йоана Младенова.

Анна Стоянова отбеляза 10 за Левски, а Емилия Тенева вкара още 9.

"Сините" обаче направиха едва 4 асистенции в срещата, а 24 грешки.

След като в първите две части младите момичета на Калина Попянкова вкараха по 8 точки, те изиграха доста равностойна трета четвърт, само за да останат само с един кош от игра за последната. Те не успяха да реализират от игра близо 9 минути, а

Монтана завърши мача със серия от 17-1.

До края на 2017-та двата тима имат по още един мач - Монтана гостува на Септември на 20 декември, а ден по-късно Левски играе с НСА.