Рилски спортист не успя да се сбори с Хасково 2012

16-12-2017 16:48 | BGbasket.com

Хасково 2012 постигна шестата си поредна победа в А група - жени, Изток, като се наложи при гостуването си на Рилски спортист с 98-52.

Баскетболистките на Елена Станкова бяха повече от убедителни през първото полувреме, където взеха съкрушителна преднина от 44-20. Третата четвърт бе белязана с още по-голям разгром, като авансът на гостите стана 57 точки. В последната четвърт Рилски спортист вкара повече точки и успя да съкрати леко изоставането си, но не и да го направи малко.

Опитните състезателки на Хасково не позволиха изненада, а играха и по 30-тина минути всяка.

Милена Томова приключи със 17 точки и 16 борби, Цветомила Петрова добави 22 точки и 9 борби, а Зорница Костова се отчете с 12 точки, 10 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки.

Високият състав на гостите не остави и шанс под коша за Рилски спортист.

Моника-Лъки Радойкова бе най-резултатна за домакините със 17 точки, по 11 добавиха Християна Николова и Ангелина Милева.

На 23 декември Хасково приема Асеновец, а Рилски почива.