Берое вкара 111 и се върна на победния път

16-12-2017 19:54 | BGbasket.com

Берое се върна на победния път в мъжкото баскетболно първенство. Тимът прекъсна серията от пет поредни загуби в шампионата, след като се наложи у дома над Спартак Плевен със 111-77. Домакините взеха инициативата от самото начало на мача и спечелиха убедително.

Те превъзхождаха съперника си по почти всички показатели. При стрелбата имаха 54% срещу 35% за Спартак, овладяха 51 борби срещу 35 за гостите, а при асистенциите съотношението бе 23 срещу 15.

След този мач тимът от Стара Загора е с четири успеха и пет загуби, докато съперникът му все още няма победа.

В следващия кръг Берое почива, докато Спартак Плевен приема Ямбол.

Двубоят започна с леко предимство за домакините, които след първата част поведоха с шест точки. През втория период Берое продължи да увеличава разликата в своя полза и на почивката тя достигна 18 точки. Любопитното в случая е, че само за едно полувреме тимът отбеляза цели 57 точки, като 19 от тях бяха на Александър Янев.

След паузата играта бе далеч по-равностойна. Баскетболистите на Любомир Минчев обаче поддържаха комфортен аванс, който преди последната част бе 21 точки. Берое напълно контролираше събитията на терена и в оставащите минути до края, като направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Александър Янев, който завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби. Евгени Хаджирусев отбеляза 19 точки, с 15 е Тихомир Желев, а по 14 добавиха Аджеи Бару (плюс 11 борби) и Майк ДиНуно.

За Спартак Плевен с 24 точки и 12 борби се отчете Константин Коев. Николай Маринов вкара 21 точки, като отбеляза четири тройки.