Шампионът спря серията на Рилецо за 7 поред

16-12-2017 19:45 | BGbasket.com

Лукойл Академик взе категорична победа като гост на Рилски спортист с 93-76 като гост в мач от десетия кръг на мъжкия шампионат. Така „студентите“ прекъснаха серията на противника си от пет поредни победи, за да увеличат собствената си на седем. Шампионите са с две победи напред пред Рилски, Академик Бултекс 99 и Балкан с 8-1, а самоковци са с актив 6-3 до момента. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Балкан, а Рилецо гостува на Черно море Тича.

Гостите поведоха още в първите минути и през първата четвърт поддържаха преднина около 10 точки. Те запазиха статуквото до почивката, когато имаха аванс от 12 точки при 57-45. Малко след почивката Рилски се приближи на 6 точки, но Лукойл реши мача със серия от 16-2, за да се откъсне с 20 точки напред. Без особени проблеми шампионите запазиха голяма преднина до края и си тръгнаха с победата.

Христо Николов отбеляза 18 точки за победителите, 15 добави Павлин Иванов, а с 13 точки се отчете Джъстин Нокс.

За Рилски спортист Дерек Райт беше най-резултатен със 17 точки, 14 отбеляза Травис Тейлър, а 10 наниза Йордан Бозов.