Академик Бултекс 99 взе своето в Ямбол

16-12-2017 19:57 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа трета поредна победа в мъжкото първенство. Като гост отборът изигра силно първо полувреме и победи Ямбол с резултат 78-70. Така пловдивчани се изравниха с Рилски спортист и Балкан с по шест победи в класирането, като имат и три загуби. Ямболии пък са с актив 2-7. В следващия кръг Академик посреща Левски 2014, а Ямбол гостува на Спартак Плевен.

Гостите от Пловдив започнаха мача със серия от 10-2 и останаха напред в резултата през цялата първа четвърт. След нея те имаха 11 точки преднина, а след като бяха по-силни и през втората успяха да се откъснат със 17 на почивката. Ямболии обаче продължиха да се борят, за да стопят над половината от дефицита си и да се приближат на 8 точки през 30 минути. Те не успяха да се оближат до обрат през последните 10 минути и стигнаха до достойна загуба.

Мартин Дурчев отбеляза 16 точки за победителите, а с по 13 се включиха Шакир Смит (6 асистенции) и Васил Бачев (5 борби).

За Ямбол Алън Арнет вкара 20 точки и хвана 9 борби, 15 отбеляза Станислав Говедаров, а 13 – Брайкъс Перин.