Видабаскет излезе четвърти на запад

17-12-2017 18:56 | BGbasket.com

Видабаскет записа четвъртата си победа в западния регион на мъжката А група. Като гост тимът победи втория отбор на Рилски спортист със 102-68 и излезе на четвърто място във временното класиране с актив 4-7. Самоковци са в дъното с 2 победи и 9 загуби до момента. В последния кръг от първия полусезон Видабаскет гостува на Балкан -2, а Рилски спореща Академик София.

Самоковци започнаха мача отлично и водиха през първите 9 минути, но в самия край на откриващата част видинчани обърнаха резултата, за да продължат със силна серия през втората, в която вкараха 36 точки. Разликата от около 20 точки на почивката се запази и през третия период, а до края се увеличи още повече.

Всички титуляри на победителите завършиха с 15 и повече точки, като най-много – 37 наниза Теодор Николов. Калоян Петров се включи със 17 точки, по 9 борби и отнети топки и 7 асистенции, а Ангел Илиев записа 16 точки, 6 борби и 4 асистенции.

За Рилски с 28 точки се отчете Мирослав Васов, а с по 10 завършиха Николай Гелов и Даниел Петров.