Берое Стара Загора би със 78 точки разлика

17-12-2017 18:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа категорична победа в женската А група. Тимът се наложи у дома срещу Асеновец 2005 със 109-31. Успехът обаче не бе изненада за никого, нито убедителната победа на домакините с оглед на представянето и амбициите на двата тима през сезона.

Берое Стара Загора напълно контролираше събитията на терена още от самото начало на срещата. Тимът имаше предимство по всичко показатели. При стрелбата съотношението бе 47% срещу 24%, при борбите – 51 срещу 37, при асистенциите – 34 срещу 5, при отнетите топки – 37 срещу 4. Домакините направиха само 11 грешки срещу цели 44 за своя съперник. Гостите не успяха да отбележат повече от 9 точки в нито една от частите на мача. Любопитното е, че през първото полувреме Асеновец 2005 не изпълни нито един наказателен удар.

След този мач домакините са с пет победи и само една загуба, докато съперникът им е с баланс 1-5.

В следващия кръг Берое Стара Загора ще играе във Варна срещу Черно море Одесос, докато Асеновец 2005 ще гостува на Хасково 2012.

Победителят от този мач на практика бе ясен още преди почивката. Домакините отбелязаха 55 точки през първото полувреме срещу едва 18 за своя съперник – по 9 във всяка от двете части. Берое Стара Загора започна второто полувреме със серия от 17-0, а Асеновец 2005 успя да отбележи едва 4 точки през третата част. Преди заключителния период баскетболистките на Таня Гатева водеха с 86-22, а до края направиха победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за победителите бе Габриела Николова, която отбеляза 26 точки. С 16 е Евгения Нацкина, като тя има и 14 отнети топки, което рядко се случва. Теодора Динева вкара 15 точки, с 13 е Виктория Иванова.

За Асеновец 2005 единствената с двуцифрен точков актив е Христина Гераскова, която вкара 14 точки.