Монтана 2003 завърши с победа първия етап на Адриатическата

19-12-2017 19:58 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши с победа първия етап от Адриатическата лига за жени. Тимът се наложи над хърватския Рагуза като домакин с резултат 96-74 Така баскетболистките на Стефан Михайлов завършват с актив 7-3 в групата – колкото и Партизан 1953, но ще завършат трети заради двете загуби в директните мачове, а сръбския тим – втори.

Във втория етап осемте най-добри отбора от двете групи в първия ще играят всеки срещу всеки на разменено гостуване, а най-добрите четири ще излъчат шампиона във Файнъл 4.

Монтанки започнаха мача със страхотно нападение и натрупаха огромна преднина през първата част за резултат 37-20. До почивката силната игра на Монтана продължи и разликата скочи до цели 26 точки. След подновяването на играта темпото рязко спадна, а гостите успяха да стопят част от дефицита си, но той остана над 20 точки. До края мачът просто бе доигран.

Всички в състава на победителките влязоха в игра и записаха точки. 12 плюс по 5 борби и асистенции записа Цветомира Шаренкапова, а по 11 – Виктория Стойчева и Мария Желязкова. За Рагуза Йосипа Зовко наниза 23 точки и хвана 6 борби.