Славия завърши полусезона с победа на Запад

(сн. BGbasket.com)
06-01-2018 19:33 | BGbasket.com

Славия записа осмата си победа за край на първия полусезон в западния регион на женската А група. Тимът логично се наложи над Септември 97 като домакин с резултат 84-51 и завършва на второ място в класирането на региона с актив 8-2. Младите момичета на Борислава Мандур пък претърпяха осма поредна загуба и остават последни с 1-9. Славия ще играе квалификации за влизане в първата четворка във втория полусезон, а Септември започва идната неделя участие във втората седмица.

Домакините се откъснаха напред още през първата част и след нея имаха двуцифрен актив. На почивката той вече беше над 20 точки, а до края разликата продължи да се увеличава, за да се стигне до очаквания изход от мача.

Всички в състава на победителките с едно изключение вкараха точки в мача, като 15 наниза Десислава Кантарджиева, 13 плюс по 8 борби и асистенции добави  новото попълнение Мартина Николова, а с 12 точки и 11 борби се отчете друг нов играч Емилия Янчева. За победителките не игра Александра Делчева, която може и да не вземе участие в повече мачове до края на сезона.