Балкан гледа към полуфиналите за Купата

(Снимка: LAP.bg)
10-01-2018 19:53 | BGbasket.com

Балкан си осигури на практика мястото на полуфиналите за Купата на България, след като се наложи с 83-54 над Академик като гост в Правец. Така реваншът след седмица в Ботевград е на практика протоколен.Балкан игра отново без контузения Христо Захариев, но нямаше особени проблеми срещу младия състав на "студентите".

След интересни първи пет минути, закономерното се случи и Балкан дръпна напред. Академик не успя да реализира кош от игра в последните 4 минути от първата част, и позволи на съперника си да поведе с 9 след началния период. Неуспешните атаки продължиха за домакините, и само за две минути от втората четвърт разликата скочи до 15. Най-после Академик стигна до няколко коша към средата на частта и съкрати малко изоставането си, но все пак разликата се запази двуцифрена.На почивката тя бе 11 точки, като Балкан на ниски обороти успяваше да се задържи напред.

Академик вложи много енергия в защита след подновяването на играта, но успя да съкрати пасива си само до 9 точки, преди "зелените" пак да се откъснат. Серия от 14-0 за Балкан и само девет точки за 10 минути в полза на домакините направиха разликата вече твърде голяма преди финалната четвърт - 39-65.

В средата на последната част авансът на ботевградчани вече бе 40 точки, но повечето от титулярите на Небойша Видич останаха на терена. Чак в последните три минути наставникът на Балкан реши да пусне юношите, след като тимът вече водеше с 42.

Сред тях дебют при мъжете направи и 15-годишният Аристидис Папатеодору, до момента играл само за втория състав на ботевградчани. Игор Кесар бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 12 вкара Радослав Кочев.

За Академик съответно 17 и 14 реализираха Александър Милов и Иван Алипиев.