Едно полувреме стигна на Левски Лукойл срещу Черно море Тича

10-01-2018 20:05 | BGbasket.com

Левски Лукойл записа победа в първия си домакински мач след промените. Баскетболистите на Константин Папазов спечелиха срещу Черно море Тича с 83-63 в първи четвъртфинален двубой в турнира за Купата на България. Първото полувреме бе много оспорвано, но след това „сините“ доминираха на терена и победиха. Реваншът е след седмица във Варна.

Домакините имаха предимство в началните минути и поведоха с няколко точки. След това обаче „моряците“ заиграха по-добре и след първата част изоставаха само с 2. Подемът в играта на гостите продължи и през втория период и след серия от 8-0 те излязоха напред в резултата, като на почивката водеха с 39-34.

След паузата обаче баскетболистите на Левски Лукойл показаха различно лице. Много бързо стопиха пасива си, а преди заключителния период вече имаха аванс от 6 точки. През последната част те напълно контролираха събитията на терена и спечелиха убедително.

Най-резултатен за успеха бе Христо Николов със 17 точки, 14 има Павлин Иванов, с 12 е Кийт Клантън, а с 10 се отчете Станимир Маринов.

За Черно море Тича Цветослав Острев бе над всички с 22 точки, 11 добави Симеон Илиев.