Академик Бултекс 99 взе първия рунд срещу Берое

10-01-2018 19:51 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 спечели първия мач от четвъртфиналите на турнира Купа България срещу Берое като домакин с резултат 84-78. Срещата беше много интересна и оспорвана през цялата си продължителност, а всичко остана да се реши в реванша, предвид малката разлика в крайния резултат. Вторият сблъсък е на 17-и януари в Стара Загора, а по-добрият отбор в общия резултат от двата мача ще играе полуфинал в турнира.

Домакините поведоха в първите атаки и останаха напред през цялата първа четвърт, но съперникът не им позволи голямо откъсване. На моменти през втория период разликата падна само до 2 точки, но в други скочи до 10. В крайна сметка на почивката Академик водеше с 43-38. В края на третия период Берое изравни и поведе за 57-56 след него. Старозагорци останаха напред до 4 минути преди сирената, когато пловдивчани си върнаха водачеството и останаха напред до края.

Айзея Юмипиг записа 22 точки и 8 борби за победителите, 17 плюс 7 добави Димитър Димитров, а 13 вкара Мартин Дурчев.

За Берое Александър Янев направи дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби, 17 (5 тройки) вкара Тихомир Желев, а 16 – Майк ди Нуно.