Берое изпусна лидера на Адриатическата на старта на Топ 8

10-01-2018 19:40 | BGbasket.com

Берое Стара Загора загуби първия си мач от Топ 8 на Адриатическата лига. Като домакини старозагорки отстъпиха на словенския Цинкарна Целе с резултат 60-67. Резултатите от първия етап на турнира се зачитат и словенките продължават да са първи с актив 6-1, а българският тим е предпоследен с 2-5. В следващия кръг Берое гостува на Партизан 1953 на 17-и януари.

Баскетболистките на Таня Гатева имаха предимство в началните минути, но в края на първата част гостите взеха инициативата и поведоха с 22-19. Берое Стара Загора обаче изигра много силна втора четвърт и на почивката се оттегли при резултат 34-28 в своя полза.

Старозагорки задържаха преднината си през третата част, но гостите я завършиха силно и изравниха при 44-44. Те поведоха още в началото на последната и не изпуснаха водачеството до края, като увеличаваха преднината си, за да си тръгнат с победата.

За Берое Тиара Банкс записа дабъл дабъл от 14 точки и 13 борби, а 13 точки добави Теодора Динева.

За победителките Ива Слоншак регистрира 17 точки и 10 борби, а 16 плюс 12 записа Андреа Марич.