Монтана 2003 излъга Цървена Звезда в драма

10-01-2018 20:11 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа драматична победа в Топ 8 на Адриатическата лига. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха като гост над Цървена Звезда със 73-71 в оспорван мач. Двубоят бе много оспорван, а победителят бе определен в последните секунди.

В следващия кръг Монтана 2003 посреща Трешневка 2009, докато Цървена Звезда гостува на Медвешчак.

Мачът започна оспорвано, но постепенно домакините заиграха по-добре и след първата част водеха с 26-16. Вторият период бе много равностоен, като Цървена Звезда поддържаше комфортен аванс, който на почивката бе 11 точки. След паузата Монтана 2003 взе инициативата и преди последната част изравни при 51-51, с което остави интригата за заключителната четвърт. Драмата продължи и до края на мача, като победителят бе определен в последните секунди.

Най-резултатна за успеха бе Радостина Димитрова с 15 точки, Цветомира Шаренкапова добави 14, с 12 е Сара Бут.

За Цървена Звезда 26 отбеляза Мина Джорджевич, 15 има Биляна Степанович, а Александра Катанич вкара 10.