Славия спечели баража срещу Рилски спортист

(сн: BGbasket.com)
11-01-2018 20:11 | BGbasket.com

Славия спечели баража срещу Рилски спортист в женската А група. След убедителния успех в първия мач, днес тимът на Силвия Пеева победи и в реванша, като този път се наложи над своя съперник у дома със 71-58.

Двете срещи обаче на практика се оказаха без значение, след като Хасково 2012 прекрати съществуването си и участието си в шампионата. Както BGbasket.com вече писа, независимо от резултата в двата мача срещу Славия, Рилски спортист също ще участва в Първата четворка.

Очаквано, по-опитният отбор на домакините не срещна сериозни затруднения срещу тима от Самоков. Още от началото Славия започна да трупа разлика, която на почивката бе 26 точки. През второто полувреме гостите намалиха изоставането си, но на практика мачът вече беше решен.

Естер Мичева отново изигра много силен мач за своя тим, като записа на сметката си 21 точки. Тя има и 13 борби, 10 от които са в нападение. Емилия Янчева добави 10 точки за успеха.

За Рилски спортист най-резултатна с 12 точки е Наталия Славчева, по 10 имат Моника-Лъки Радойкова и Радина Живачка.