Четвърт час за Везенков, но серията на Барса приключи в ОАКА

(Снимка: euroleague.net)
11-01-2018 23:14 | BGbasket.com

Победната серия на Барселона от шест мача приключи със загуба в Атина от Панатинайкос със 75-84 в Евролигата.

Александър Везенков се появи в края на първата четвърт, която завърши с две точки аванс на неговия тим. Българският национал продължи да играе и от началото на втората част, а за целия двубой регистрира 15 минути и две точки плюс две борби.

ПАО продължава да е без поражение в своята ОАКА Арена вече месеци наред. По-силно второ полувреме осигури успеха на гърците, докато Барселона пак прояви хаотичната си игра, за да не си позволи шанс за обрат.

Тома Юртел отбеляза 18 точки за 18 минути, а Сито Алонсо отново въртеше прекалено играчите си. Баскетболистите на испанския гранд направиха и цели 19 грешки.

Бившият треньор на Барса Шави Паскуал, сега начело на ПАО, бе доволен от енергичното представяне на своите. С по 17 точки за победата завършиха Ник Калатес и Джеймс Гист, като Калатес направи и 12 асистенции.