Берое без проблеми срещу Рилски спортист при жените

14-01-2018 21:06 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа лесна победа срещу Рилски спортист в Първата четворка на женската А група. Пред собствена публика далеч по-опитният тим на домакините се наложи над своя съперник със 76-51. Дебют за отбора от Стара Загора направи новото попълнение Виолина Кочева.

В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на Монтана 2003, докато на Рилски спортист предстои визита на Славия.

Домакините взеха инициативата от самото начало и след десет минути игра водеха с 28-12. Баскетболистките на Таня Гатева продължиха да увеличават аванса в своя полза и на почивката той достигна 25 точки. През второто полувреме домакините намалиха оборотите, като поддържаха комфортната си преднина и без проблеми спечелиха.

Най-резултатна за успеха бе Петя Бояджиева със 17 точки. Александра Петрова добави 12, а с 10 е Теодора Динева.

За Рилски спортист единствената с двуцифрен точков актив е Радина Живачка, която отбеляза 12.