Берое -2 извоюва място в първата шестица

(сн. BGbasket.com)
14-01-2018 18:41 | BGbasket.com

Вторият отбор на Берое се класира за участие в първата шестица на мъжката А група. Старозагорци победиха ЦСКА като домакини със 78-64 във втори мач от квалификациите на разменено гостуване. Така след обща разлика от 16 точки в двата мача Берое ще играе с най-силните през втория полусезон, а ЦСКА ще бъде във втората група.

Домакините започнаха силно и поведоха още в началото, а до края на първата четвърт натрупа двуцифрен аванс за 24-13. Статуквото се запази до почивката, а до средата на третия период разликата скочи над 20 точки. Стабилната преднина на Берое се запази до края на мача и си осигури място в шестицата.

За победителите 22 точки и 8 борби записа Мартин Раднев, 18 плюс 14 борби добави Николай Николов, а по 15 точки отбелязаха Николай Титков и Евгени Василев.

За ЦСКА участие и в този мач не взе контузеният Ивайло Тонев, а най-резултатен с 19 точки и 9 борби бе Георги Кендеров. 14 плюс 9 добави Емилиян Грудов.