Уориърс не простиха на Кливланд в повторение на финала

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
16-01-2018 10:31 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс победи Кливланд Кавалиърс като гост със 118-108 в повторение на миналогодишния финал на НБА. Така Воините вече имат 13 поредни победи като гости и са начело на западната конференция с 36 победи и 9 загуби. Кавалерите са трети на изток с 26-17.

Кливланд беше по-силен през първото полувреме и спечели двете части за преднина от 7 точки на почивката. През второто обаче Голдън Стейт навакса изоставането, а след 25-17 в последната четвърт сложи точка на спора.

Кевин Дюрант записа 32 точки, 8 асистенции и 5 борби за победителите, 23 точки и 8 завършващи паса добави Стеф Къри, а 17 наниза Клей Томпсън.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс регистрира 32 точки, 8 борби и 6 асистенции, Айзея Томас вкара 19, а Кевин Лав – 17 точки.

Всички резултати от снощи можете да видите в линка.