Рилски спортист разби Ямбол в реванша

17-01-2018 20:02 | BGbasket.com

Рилски спортист се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след нова победа срещу Ямбол. Пред собствена публика тимът от Самоков спечели и втория мач между двата тима, като за разлика от първата среща, този път не даде шанс на своя съперник и го победи с категоричното 106-74.

На полуфиналите Рилски спортист ще се изправи срещу Академик Бултекс 99.

Двубоят започна сравнително равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 26-17. Началото на втората четвърт също бе много оспорвано. Рилски спортист обаче направи силни финални минути на полувремето преднината на тима бе 16 точки.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров изиграха много силна трета четвърт, която спечелиха с 30-19. На практика с това те сложиха точка на спора и до края мачът се доиграваше.

Най-резултатен за успеха бе Златин Георгиев с 19 точки. С 18 е Еван Раванел, Йордан Бозов отбеляза 14, по 12 имат Травис Тейлър (плюс 10 борби) и Самуел Франсис.

За Ямбол отново двамата американци бяха над всички. Брайкъс Перин вкара 18 точки, а Алън Арнет добави 16.