Берое Стара Загора изпусна Партизан в края

(Снимка: LAP.bg)
18-01-2018 19:45 | BGbasket.com

Берое Стара Загора загуби от Партизан 1953 като гост с 65-67 като гост, след като изпусна съперника в последните две минути от мача. Българският отбор имаше крехка преднина, но в решителните атаки сръбкините бяха по-стабилни. Старозагорки все още нямат победа в Топ 8 и са предпоследни в класирането с общ актив 2-6. Днешният им съперник е четвърти с актив 4-4. В следващия кръг Берое посреща Монтана 2003 в българското дерби на турнира.

Гостите започнаха мача отлично и натрупаха двуцифрен аванс още през първата част, а след нея бяха с 8 точки напред. Берое остана напред до почивката, като на моменти отново поведе с 10 точки, но на почивката преднината им падна до 6 точки. В оспорвана трета четвърт домакините успяха да обърнат за 52-50, но през последната Берое си върна водачеството и 2 минути преди края водеше с 64-62. Два поредни коша на Ашли Клаусен обаче отново изведоха Партизан напред, а до края българският отбор не успя да го настигне.

За Берое Джордан Рейнолдс записа 17 точки, 12 борби и 5 асистенции, 15 отбеляза Теодора Динева, а с 10 и 7 борби се отчете Тиара Банкс.

За победителките Ашли Клаусен завърши със 17 точки и 6 асистенции, а 13 и 9 борби записа Иванка Матич.