Победа за Черно море Одесос след феноменален мач на Юлияна Вълчева

20-01-2018 11:31 | BGbasket.com

Черно море Одесос започна с победа участието си във Втората шестица в женската А група. Тимът от Варна се наложи у дома над Левски със 73-44. С основен принос за успеха бе капитанът на тима Юлияна Вълчева, която изигра много силен мач. Тя отбеляза 31 точки, като освен това записа на сметката си и 23 борби (11 в нападение).

В борбата под коша бе и едно от най-сериозните преимущества на домакините. Черно море Одесос овладя почти двойно повече борби от своя съперник – 68 срещу 36. Тимът имаше предимство и в асистенциите – 24 срещу 7.

В следващия кръг Черно море Одесос гостува на НСА, докато Левски посреща Шампион 2006.

Двубоят започна оспорвано, но след това домакините взеха инициативата и след първата част водеха със 17-10. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и през втория период, като на почивката се оттеглиха с 13 точки преднина. След паузата Черно море Одесос поддържаше комфортен аванс, който преди последната част бе 19 точки. До края тимът на Венцеслав Гечев нямаше проблеми и направи победата си още по-изразителна.

Юлияна Вълчева бе най-резултатна за победата с 31 точки, а Илияна Георгиева отбеляза 17.

За Левски единствената с двуцифрен точков актив е Дарина Кочева с 11 точки.