14 тройки не стигнаха на Берое -2 срещу Атлетик

21-01-2018 19:50 | BGbasket.com

Атлетик започна с победа участието си в Първата шестица на мъжката А група. Тимът победи като гост Берое -2 със 101-84. Баскетболистите на Николай Хаджиев изиграха много силно второ полувреме, което им донесе победата.

Берое -2 показа много точен мерник от далечно разстояние, отбелязвайки 14 тройки срещу само 6 за своя съперник, но дори и това не бе достатъчно на тима за успех в мача. Атлетик доминираше най-сериозно в подкошието, като овладя 47 борби срещу 26 за Берое -2.

В следващия кръг Берое -2 гостува на ИУ, докато Атлетик посреща БУБА баскетбол.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. В началото на мача предимството бе на страната на гостите, които след десет минути игра водеха с 30-23. През втория период обаче ролите се размениха. Берое -2 стопи пасива си и стигна до пълен обрат, като на почивката водеше с 2 точки.

През второто полувреме Атлетик взе инициативата и преди заключителната част водеше със 7 точки. До края столичният тим продължи да увеличава аванса си и направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Станислав Славейков с 28 точки. С 22 точки и 11 борби се отчете Тодор Захариев, Михаил Танев добави 19 точки, а с 12 точки и 12 борби завърши Ивко Ивков.

За Берое -2 Евгени Василев се отчете с 25 точки (6 тройки). По 21 отбелязаха Николай Титков и Мартин Раднев. Любопитното е, че всички точки на Титков са от далечно разстояние. Той вкара общо 7 тройки в мача и добави на сметката си и 12 асистенции.